Parimad nõuanded mööbli paigutamiseks

magamistuba katuse all
Voodi, telliskivisein, või ümmargune aken on suurepärane fokuspunktid.

Mööbli paigutamise põhitõed
Ruumi sisustamisel on mööbli paigutamine üks raskemaid ülesandeid, aga kui paigutus on õige, muudab see ruumi täiuslikuks. Varu endale piisavalt aega, et juba algusest peale suurepärane paigutus luua, nii ei ole sul hiljem tarvis tuba mitu korda ümber tõsta.
Allpool oleme välja toonud mõned head näpunäited mööbli paigutamiseks väikestes ja ka suuremates ruumides. Jälgides neid mööblipaigutamise põhitõdesid suudad sa luua toa ja terve kodu, mis voolab ja sobitub omavahel kokku.

Alusta puhtalt lehelt

Kui vähegi võimalik, tõsta terve ruum alustuseks tühjaks.

Ma tean, et see võib teinekord päris raske olla, eriti kui sa elad väikeses kesklinna korteris. Samas on platsi puhtaks löömine tihti parim moodus uue värske sisustuse visualiseerimiseks.

Vali välja Fookuspunkt

Igal toal on tarvis fookuspunkti. Selleks on osa, mis defineerib terve toa. See võib olla midagi lihtsat, nagu kamin, või hoopis mingiunikaalne mööbliese või kunstiteos. Mööbli paigutus toas peaks fookuspunktiga arvestama ja seda oskuslikult ära kasutama. Näiteks elutoas, või magamistoas peaks diivan olema asetatud sedasi, et sellel istuja on näoga fookuspunkti suunas.

Skanso meediakeskus koos vitriinkapiga
Meediakeskus on hea fookuspunkt (mudel Skanso meedia keskus )

Too esimesena sisse oma kõige suurem vajalik mööbliese

Elutoas peaks see olema diivan, magamistoas kindlasti voodi ja söögitoas laud. Enne, kui see peamine mööbliese ei ole oma õigel kohal, ei tasu teiste asjade sobitamise peale aega raisata.

 • Nõuanded toa peamise mööblieseme paigutamiseks
 • Tee kindlaks liikumise trajektoorid ja väldi takistusraja ehitamist. Kui sa pead elutoast kööki minekuks läbima söögitoa, siis ei taha sa iga kord klaasi vee järel käies laua ja toolide vahel laveerida.
 • Otsusta ära, milleks see ruum peamiselt kasutusel on? Kas tahad korraldada intiimseid ja hubaseid istumisi, võõrustada suuri rahvahulkasid, magada ja mängida (nagu näiteks lapse magamistoas), või ainult magada? Sinu toa kasutusvaldkonda aitab tavaliselt määrata keskne mööbliese, eriti kehtib see reegel suurte ruumide puhul.
 • Kui võimalik, katsu mitte blokeerida ukseavasid, aknaid, ega vaadet teistesse tubadesse. Mõtle nende tegurite peale, enne kui paigutad mööbli ruumi.
  Spencer diivan
  Diivan Spencer on ideaalne osa sinu järgmisest sisekujundusest, sest see näeb stiilne välja, on mugav ja sa võid valida suure hulga värvide ja kattematerjalide vahel

  Kasuta ülejäänud mööbliesemeid, et jagada tuba eri aladeksSee on eriti oluline suurte ruumide puhul, aga tuleb kasuks ka väikestes ruumides. Ülejäänud mööbliesemed peaksid toetama sinu keskset mööblieset ja fookuspunkti. Kui mõni väiksem mööbliese ei sobitu ja ei toeta sinu keskset mööblieset, siis on tema koht kusagil mujal.

  • Nõuanded väiksemate mööbliesemete paigutamiseks
  • Nagu varemgi, mõtle kõigepealt inimeste liikumise peale. Kui sa paigutad oma väikesed mööblitükid valesti, hakkavad inimesed nende otsa pidevalt komistama.
  • Mõtle oma mööbliesemete suuruse ja proportsioonide peale ja kuidas nende suurus sobitub toa teiste esemetega. Liiga väike tool, mõjub suure diivani kõrval kummaliselt, sama võib juhtuda, kui riputad suurele seinale liiga pisikese pildi. Kui sa ei suuda täpset suurust otsustada, siis reeglina vali pigem suurem, kui väiksem variant!
  • Paiguta osa mööblit seinast eemale. Suures toas on see suurepärane viis toas eraldiseisvate alade loomiseks ja väikeses ruumis kaotab see tunde, et kogu mööbel on jõuga seinte äärde pressitud.
  • Vaipa valides mõtle suurelt! Liiga väike vaip muudab kogu ruumi väiksemaks ja mõjub keset tühja ruumi kummalisena. Ruumile piduliku ja luksusliku ilme andmiseks lase vaibal voolata ka mööbliesemete alla.
  • Kunstiteosed peaksid olema paigutatud sedasi, et nende keskpaik oleks vaatleja silmade kõrgusel.
  • Kaitse oma jalgu ja küünarnukke. Diivanilaud peaks jätma ruumi liikumiseks, kuid samas olema piisavalt lähedal, et seda oleks mugav kasutada. Lauad ei tohiks olla kõrgemad, kui diivani käsitoed.
  • Ära karda erinevust! Kasuta erineva kõrguse ja sügavusega mööbliesemeid, et luua kontrasti ja muuta tuba huvitavaks.
  • Kasuta õiget valgustust. Mõtle valguse peale kihtidena, laevalgusti katab ruumi ühtlase taustavalgusega ja spetsiaal, või kohtvalgustid (Millist valgus valida ) sobivad hästi ruumis perfektse valguslahenduse loomiseks.

Leave a Reply